Kaset Tipi Klima – 4 Yönlü Salınım, Yüksek Randıman

Nedir?

İç üniteleri tavan boşluğuna, dış üniteleri tavana monte edilen 4 yönlü ısıtma ve soğutma özelliği sağlayan klimalardır. Kaset tipi klimalar, yüksek konfor şartlarının sağlanmak istendiği mekanlar için idealdir. Esnek kurulum avantajı ile geniş alanlarda kullanılabilir. Mitsubishi klima modelleri arasında bulunan kaset tipi klimalar kullanışı ve görünüşü bakımından çok kullanılan klimalardır.

Read more

18000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

18000 BTU klima modelleri, 12000 BTU değerinden yüksek 18000 BTU kapasitesinde ve bu kapasiteden düşük klimalardır. Duvar tipi ve kaset tipi klimaların sahip olduğu bu kapasite, mekanlarında daha güçlü ısıtma ve soğutma isteyenler için idealdir. Büyük evlerde, iş yerlerinde, üretim merkezlerinde, hastanelerde ve kamu kuruluşlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Ayarlanan sıcaklığa hızlıca ulaşabilen, iç ünitesi sessiz, ekonomik ve tasarruflu olan 18000 BTU klima modelleri ile mekanlarında istedikleri ısıtma ve soğutma değerleri sağlanabilir.

18000 BTU klima modellerinin avantajları ise şunlardır:

 • Toz ve karbon filtreleme ile size en iyi performansı minimum enerji sarfiyatı ile verimli şekilde sağlar.
 • Mimari açıdan görünümü güzel kullanımlar sağlar.
 • Kademeli turbo fan sayesinde %20 ısı transfer verimliliği vardır.
 • 18000 BTU klima modelleri essiz çalışma sistemi ile rahatlık sağlar.
 • Taze hava sağlayan kanal bağlantısı bulunur.
 • Kaset tipi modellerde geniş hareketli kanatlar, çıkan hava akımını yatay yönde daha uzak mesafeye dağıtır.
 • Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
 • Yıkanabilir ve değiştirilebilir panellere sahiptir.
 • 18000 BTU klimalar tozları etkin bir şekilde toplar.
 • İç ünite sesini rahatsız etmeyecek seviyede tutulmasını sağlar.
 • Elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak yeniden çalışmaya başlar.
 • 18000 BTU klima modelleri ev ve işyerlerindeki genel kullanım için uygundur.
 • Kumandalı kullanım ve otomatik programlama gibi özellikleri ile maksimum konfor sağlar.

Duvar tipi 18000 BTU klimalar diğer modellere göre daha ekonomik oldukları için geniş evlerde kullanılabilir. Evleriniz ve iş yerleriniz için özel projelerde Kavacık Mitsubishi Klima satış ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 18000 BTU Klimalar!

Klima keşif ekipleri mekanınıza geldi ve yapılan ölçümler sonucunda 18000 BTU kapasiteli klimalar arasından tercihinizi yapmanızı söyledi. Peki hangi klimayı alacaksınız? Dilerseniz keşif ekiplerinin önerilerini alabilirsiniz ya da en iyi klima markaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Sektörün en bilinen markalarından olan Mitsubishi sayesinde de yıllarca kullanacağınız klimaları satın alabilirsiniz. Mitsubishi üstün özellikleriyle beğeninizi kazanacaktır.

Sezonun en çok tercih edilen 18000 btu klimalarını öğrenmek için Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Çok Satan Mitsubishi 18000 BTU Klimalar


18000 BTU Klima Özellikleri

Kaset tipi ve duvar tipi modelleriyle rahatlıkla yaşam alanlarınıza adapte edebileceğiniz 18000 BTU klimalar, geniş hava salınımları ile yatay ve dikey iklimlendirmede tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Üfleme hızını ve yönünü dahi sistemine kaydeden 18000 BTU klima modelleri, ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak büyük tasarruf sağlar.

Otomatik yeniden başlama

Mitsubishi Klima 18000 BTU klima elektrik kesintilerinde hata vermeyen sistemi sayesinde enerji alımında kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Dijital gösterge

18000 btu klima modelleri dijital göstergesi ile ortamdaki sıcaklıkla ve diğer verilerle ilgili bilgi sahibi olunur.

24 saat zamanlayıcı

18000 BTU klimalar gün içinde açma ve kapama zamanları ayarlanabilir. Bir kez ayarlandığında sistem, her gün aynı saatte çalışmaya başlar ya da çalışmayı durdurur.

Uyku modu

18000 btu klima Mitsubishi ayarlanan uyku modu döneminde ortam sıcaklığı otomatik olarak kontrol edilir ve sıcaklığın çok yüksek veya düşük olması önlenir.

Sessiz çalışma modu

18000 btu klima Mitsubishi sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.

Nem alma modu

Mitsubishi Klima

Mitsubishi Klima 18000 BTU klima modelleri aralıklı soğutma işlemi ile ortamdaki nemi giderir.

Kablosuz uzaktan kumanda

18000 btu kapasiteli klimalar için uzaktan kumanda ile ısı ayarı yapılabilir.

Otomatik defrost

Mitsubishi Klima dış ünitesindeki karlanma otomatik defrost özelliği ile anında çözülmeye başlar.

18000 BTU Klima Fiyatları

18000 BTU klima fiyatları 12000 ve 9000 BTU klima modellerine göre daha yüksektir. Her sene yenilenen modeller ve özellikler de fiyatları etkilemektedir. Dilerseniz tercihinizi sektörün en iyi klima markalarından yana kullanarak harcadığınız paranın hakkını alabilirsiniz.

18000 BTU klima fiyatları da diğer farklı kapasiteli modellerde olduğu gibi;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

18000 BTU klima fiyatları 3.000 TL ile 5.000 TL arasında olabilir. Markasına göre değişen klima fiyatları üzerinde cihazın özelliklerinin etkisi büyüktür. Her sene değişen 18000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için satış danışmanlarını arayabilirsiniz. Mekanlarınızda kaliteli iklimlendirmeler istiyorsanız duvar tipi ve kaset tipi klimalardan 18000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz. En uygun 18000 btu klima fiyatlarını öğrenmek için Kavacık Mitsubishi Klima satış merkezimize ulaşabilirsiniz.

Hava Temizleme Filtreleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Mekanlarımızı ısıtmak ve soğutmak için kullandığımız klimaların iç ünitelerinde yer alan ve belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken hava temizleme filtreleri, ortama temiz hava dağılımı yapmakla görevlidir. İç üniteye gelen havanın herhangi bir bakteri ya da toz oluşumuna izin vermeksizin tekrar mekana aktarılmasını sağlayan hava temizleme filtreleri, klimanın maksimum verimle çalışmasını da sağlamaktadır.

“Hava temizleme filtreleri ne kadar sürede değiştirilmeli?” sorusu klimasının bakımını yaptırmak isteyenlerin aklına takılan sorulardan biridir. Uzmanların belirttiğine göre klima filtrelerinin 15 – 30 günde bir temizlenmesi ya da periyodik bakımlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde klimaların verimlerinin düşmesi, enerji sarfiyatlarının artması ve sağlıksız ortamlar yaratmaları söz konusu olacaktır.

Klima Filtresi Değiştirilmezse Ne Olur?

Ev ve iş yerlerinde kullandığımız klimaları yanlış sıcaklık değerlerinde çalıştırmamız, iç ve dış ünite bakımlarını düzenli yaptırmamız sağlığımızı tehlikeye atıyor. Klima filtresi değiştirilmezse ya da temizlenmezse ne olur diyenler için klima teknisyenleri ve doktorların uyarıları şunlar:

 1. Klimanın ısıtma ve soğutma performansı düşer.

Klima bakımları aksatılır ve filtrelerin temizliği yapılmazsa cihazın ısıtma ve soğutma performansı da doğal olarak düşer. Değiştirilen filtreler sayesinde cihazınızın verimi her zaman maksimum seviyede olacaktır.

 1. Daha çok enerji tüketir.

Hava temizleme filtreleri değiştirilmeyen ya da temizlenmeyen klimalar, mekanı istediğiniz değerlerde ısıtmak ve soğutmak için daha çok güç sarf ederler. Dolayısıyla daha fazla enerji harcarlar. Bu durum da yüksek elektrik faturaları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

 1. Mekandaki havanın kalitesi düşer.

Klima filtresi değiştirilmezse ne olur diyorsanız mekanınızın havasındaki değişimi gözlemlemenizi öneririz. Hava filtreleriniz ne kadar temiz olursa ortamdaki hava da o kadar kaliteli olacaktır. hem yaşam hem de çalışma koşullarınız iyileşmiş olacaktır. Dolayısıyla hava filtrelerinizi bakım dönemlerinde değiştirin ya da temizlenmesini sağlayın.

Mitsubishi Klima

 1. Kötü koku yapar.

Hava temizleme filtreleri değiştirilmediği taktirde serpantin ve drenaj tavasında meydana gelen kirlilik sebebi ile bakterilerin üremesine neden olur. Bu da kötü koku yayılmasına ve ortam havasının sağlıksız olmasına sebebiyet verir.

 1. Hastalıklara neden olur.

Klima filtresinin temizlenmesi ve bakımının yaptırılması halinde herhangi bir sorunla karşılaşılmazken filtrelerin bakımsız kalması halinde üst solunum yolu enfeksiyonu, zatürre gibi birçok ağır enfeksiyon ile karşılaşılabilir. Özellikle astım ve alerji hastaları için tehlike oluşturan bu durum hastalıkların ilerlemesine neden olabilir.

Ölüme neden olan lejyoner hastalığının da bakımsız klimalar tarafından tetiklendiğini söyleyen uzmanlar, klimaların yılda en az 2 kez bakıma girmelerini ve filtrelerinin değiştirilmelerini öneriyor.

Temizlenmeyen klimaların toz ve mikropları ortamdan uzaklaştıramadıkları, aksine bu oluşumları çoğalttıkları belirlenirken baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi rahatsızlıkların bakımsız klimalar nedeniyle arttığı söyleniyor.

Kendi Kendini Temizleme Özelliği Olan Klimaları Tercih Edin!

Hava filtresini değiştirmenin avantajları arasında sağlıklı bir mekan, verimli ve az enerji harcayan bir klima yer alıyor. Dolayısıyla düşük faturalar, maksimum çalışma performansı, temiz hava ve istenilen ısıtma-soğutma değerleri elde ediliyor. Klima filtresinin temizlenmesi ya da değiştirilmesi sayesinde konforlu mekanlar yaratılıyor.

Siz de evlerinizde ya da iş yerlerinizde bu konforun sürekli olmasını isterseniz kendi kendini temizleme özelliği olan klimaları tercih edebilirsiniz. Gün içinde sürekli temiz kalma özelliğine sahip cihazlarla mekanlarınızda daha rahat olabilirsiniz. Düzenli bakımlarınızı aksatmadığınızda da uzun yıllar aynı performansta çalışan klimalarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Performansı yüksek klimalar için gerekli olan bakım ihtiyaçlarınızı Kavacık Mitsubishi Klima servis merkezimizle karşılayabilirsiniz.

Mekana Uygun Klima Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Klimalar konut, iş yerleri ve diğer kamu alanlarında ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılayan teknolojik cihazlardır. Yaşam alanlarında rahatlık isteyenlerin tercihi olan klimalar, dört mevsim kullanılabilmesi ve istenilen sıcaklığın elde edilmesi açısından rağbet görüyor. Ancak mekana uygun klima seçmek çok kolay olmamakta. Birçok değişkene bağlı olarak üretilen klimalar içinden tercih yaparken profesyonel destek almakta ya da önceden araştırma yapmakta fayda var.

Read more

Split Sistem Nedir? Nasıl Çalışır?

Klimalar bildiğiniz üzere konut, işyeri vb. kapalı alanlardan dış ortama, dış ortamdan kapalı alanlara konfor amaçlı olarak ısı transferi yapmaktadır. Klima sistemlerinin de 2 ana parçası vardır. İç ortamda ısı alışverişi yapan iç ünite ve dış ortamda ısı alışverişi yapan dış ünitedir. Bu iki ünite arasında gaz akışını ve sinyal alışverişini sağlayan bakır boru ve elektrik tesisatı bulunur. İki ayrı birimden oluşan bu sisteme split sistem denmektedir. Split klima olarak da bilinmektedir.

Read more

Bakımsız Klimalar Hasta Ediyor! Dikkatli Olun!

Yanlış kullanılan klimaların ciddi ve kronik hastalıklara neden olduğu klima uzmanları tarafından onaylanmış durumda. Yanlış ve aşırı kullanım, düzgün yapılmayan montaj ve dikkatsiz uygulamalar kişilerde farklı hastalıkların ortaya çıkmasına neden oluyor. En önemlisi ise bakımsız klimaların zararlarının büyük olmasıdır. Uzmanlar ve teknisyenler satın alma ve sonrasında periyodik bakımları yapılmayan klimaların sağlık sorunlarına neden olacağını hatırlatıyor.

Read more

Klima Montajlarını Neden Yetkili Servis Yapmalıdır?

Tüm klimalar çalışma prensibi olarak birbirine benzese de montaj esnasında yapılması gerekenler ve alınan ölçüm değerleri markalara göre farklılıklar gösterir. Alanında uzman, eğitimli ve deneyimli kadrolara sahip yetkili servisler, teknik ve idari kurallara uygun yapacakları montajlar ile ürünün uzun yıllar sorunsuzca kullanılabilmesine imkân sağlar. Bununla beraber klimalara garanti uygulanabilmesi için montajı ve diğer satış sonrası hizmetleri yetkili servis yapmalıdır. Klima montaj servisi tarafından yapılan uygulamalar elbette daha faydalı olacaktır.

Read more

A Sınıfı Klima – Yaşam Alanlarında 1 Numaralı Konfor…

Nedir?

A sınıfı klima, klima sınıflandırma kullanılan COP (coefficent of performance) değerinin 3.21’i geçmesi halinde klimaların sahip olduğu niteliktir. COP değeri kullanılan elektriğin verilen ısıya oranı hesaplanarak bulunmaktadır. Yani daha az enerji sarf ederek daha fazla ısı üreten ve verimliliği yüksek olan ürünlerin COP değeri yüksek olur.

Read more

50000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

50000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 50000 BTU’ya yakın olan ve 60000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. Genellikle güçlü kapasitelere ihtiyacı olan hastanelerde, okullarda, kamu binalarında, spor salonlarında, restoranlarda, kafelerde, otellerde ve üretim merkezlerinde kullanılmaktadır. Kanallı klimalar 50000 BTU klima modellerine örnek gösterilebilir.

Geniş mekanlar için ayrıcalıklı iklimlendirme çözümü olan 50000 BTU klimalar, kolay montaj özellikleri ve homojen ısı yayma teknolojileriyle her mevsim konfor yaratmaktadır. Kamuya açık mekanlarda güvenle kullanılabilir. 50000 BTU kapasiteli klimalar ile sunulan diğer ayrıcalıklar ise:

 • 50000 BTU klimalar, sessiz çalışma özellikleriyle konforlu ortamlar oluştururlar.
 • Bakımı ve temizliği kolay yapılır.
 • Kompakt ve hafif tasarımları sayesinde montaj rahatlığı sağlarlar.
 • 50000 BTU klima modelleri, ısıyı alana eşit seviyede dağıtır.
 • 50000 BTU klimalar, geniş tavanları olan, büyük mekânlar için oldukça uygundur.
 • 50000 BTU klima modelleri, minimum enerji ile maksimum verim sağlar.
 • Düşük ses seviyesine sahiptir.
 • Otomatik açılma fonksiyonu sayesinde daha fazla hava akışı sağlanarak konfor artırılmıştır.

En Çok Satan Mitsubishi 50000 BTU Klimalar


50000 BTU klima modelleri, esnek tasarımları sayesinde tavan arası, asma tavan, dolap gibi bölmelere gizlenebilmesiyle varlığını unutturacak ve mekanınızdaki konforu daim kılacak.

Mitsubishi FDUM 140 VNXVF Klima – 50000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

50000 BTU klima Mitsubishi FDUM 140 VNXVF modeliyle rakiplerine büyük fark atıyor. İklimSA güvencesinde, 47700 Btu/h soğutma ve 54500 Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı FDUM 140 VNXVF Mitsubishi kanallı tipi klima, konforunu düşünenlerin tercihi oluyor. Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımız da sizlere en güncel 5000 BTU modellerini sunuyor.

50000 BTU Klima Özellikleri

İş yerlerinde ve geniş mekanlarda kullanılan 50000 BTU klimalar, verimli kapasiteleri ile yıllara dayanacaktır. 50000 BTU klima modelleri satın alırken sizi cezbedecek genel özellikler:

Havalandırma yapısı

Mitsubishi 50000 BTU klima modelleri, kusursuz hava akımı ile yüksek verimlilik sağlar.

Mitsubishi Klima

Sessiz çalışma özelliği

50000 BTU klima, sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.

Homojen hava dağıtımı

50000 BTU klimalar, aynı hava akış hacmini koruyarak alana homojen hava dağıtımı yapar.

İnce ve kompakt tasarım

Mitsubishi 50000 BTU klima modelleri dar tavan boşluklarında kurulumu kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda kontrol kutusu ana gövdenin içine yerleştirildiğinden alandan tasarruf sağlar.

50000 BTU Klima Fiyatları – Kampanyaları Kaçırmayın!

50000 BTU kapasiteli klimalar, diğer klimalara göre daha pahalı olabilir. 50000 BTU klima fiyatları;

 • Klimanın markasına,
 • İhtiyaç duyulan tam kapasiteye,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişiklik gösterir.

Keşif ekiplerinin mekanlarınızda yapacağı incelemelerden sonra ihtiyacınız olan klima kapasitesine göre 50000 BTU klima fiyatları 2500 TL’den başlayarak markasına göre 10000 TL’ye kadar çıkabilir. 50000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz. En iyi klimayı almak istiyorsanız uzman önerilerine kulak vermelisiniz.

Kanallı Tip Klima – Kusursuz Hava Akımı

Nedir?

Kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klima türlerine kanallı tip klima denmektedir. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi kategorisi içinde yer alan kanallı tip klima, iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilir. Bu nedenle mekanlarda hoş bir görünüm sağlar. Mitsubishi Klima kanallı tip klimalar ile kusursuz hava akımı sağlamaktadır.

Read more