En Sessiz Klima Modelleri – Yaşam Alanlarında Konfor

Yaz kış fark etmeden her mevsim ihtiyacımız olan klimaları satın alırken dikkat ettiğimiz ilk konu klimanın fiyatı oluyor. Büyük bir yanlış olan bu alışkanlığımız ilerde pişman olmamıza neden olabiliyor. Klima alırken dikkat etmemiz gereken aslında klimanın kapasitesi, teknik avantajları ve sessiz çalışıp çalışmaması olmalı. Yıllarca kullanacağımız klimalarda dayanıklılık ve konfor aramalıyız. Enerji sınıfı, fiyat ve inverter teknolojisi gibi klima özelliklerinin yanında dBA seviyesi dediğimiz klima sesi en önemli husus. En sessiz klima sayesinde yaşam alanlarımızda konfor oluşturabiliriz.

Read more

İnverter Klima – Akıllı Tasarruf…

Nedir?

İnverter kelimesi, İngilizce bir kelime olup ‘çevirici’ anlamındadır. Burada çevrilen elektrik akımının şeklidir. Klimanın ısıtma-soğutma yapmadığı zamanlarda enerji tasarrufu ve güç istikrarını sağlayan inverter Mitsubishi klima sistemidir. Daha doğrusu klimanın hava kompresörünün ortamın ihtiyacına göre çalışma kapasitesini kendisinin ayarlamasıdır.

Read more

18000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

18000 BTU klima modelleri, 12000 BTU değerinden yüksek 18000 BTU kapasitesinde ve bu kapasiteden düşük klimalardır. Duvar tipi ve kaset tipi klimaların sahip olduğu bu kapasite, mekanlarında daha güçlü ısıtma ve soğutma isteyenler için idealdir. Büyük evlerde, iş yerlerinde, üretim merkezlerinde, hastanelerde ve kamu kuruluşlarında rahatlıkla kullanılabilir.

Ayarlanan sıcaklığa hızlıca ulaşabilen, iç ünitesi sessiz, ekonomik ve tasarruflu olan 18000 BTU klima modelleri ile mekanlarında istedikleri ısıtma ve soğutma değerleri sağlanabilir.

18000 BTU klima modellerinin avantajları ise şunlardır:

 • Toz ve karbon filtreleme ile size en iyi performansı minimum enerji sarfiyatı ile verimli şekilde sağlar.
 • Mimari açıdan görünümü güzel kullanımlar sağlar.
 • Kademeli turbo fan sayesinde %20 ısı transfer verimliliği vardır.
 • 18000 BTU klima modelleri essiz çalışma sistemi ile rahatlık sağlar.
 • Taze hava sağlayan kanal bağlantısı bulunur.
 • Kaset tipi modellerde geniş hareketli kanatlar, çıkan hava akımını yatay yönde daha uzak mesafeye dağıtır.
 • Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
 • Yıkanabilir ve değiştirilebilir panellere sahiptir.
 • 18000 BTU klimalar tozları etkin bir şekilde toplar.
 • İç ünite sesini rahatsız etmeyecek seviyede tutulmasını sağlar.
 • Elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak yeniden çalışmaya başlar.
 • 18000 BTU klima modelleri ev ve işyerlerindeki genel kullanım için uygundur.
 • Kumandalı kullanım ve otomatik programlama gibi özellikleri ile maksimum konfor sağlar.

Duvar tipi 18000 BTU klimalar diğer modellere göre daha ekonomik oldukları için geniş evlerde kullanılabilir. Evleriniz ve iş yerleriniz için özel projelerde Kavacık Mitsubishi Klima satış ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 18000 BTU Klimalar!

Klima keşif ekipleri mekanınıza geldi ve yapılan ölçümler sonucunda 18000 BTU kapasiteli klimalar arasından tercihinizi yapmanızı söyledi. Peki hangi klimayı alacaksınız? Dilerseniz keşif ekiplerinin önerilerini alabilirsiniz ya da en iyi klima markaları arasından seçim yapabilirsiniz.

Sektörün en bilinen markalarından olan Mitsubishi sayesinde de yıllarca kullanacağınız klimaları satın alabilirsiniz. Mitsubishi üstün özellikleriyle beğeninizi kazanacaktır.

Sezonun en çok tercih edilen 18000 btu klimalarını öğrenmek için Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Çok Satan Mitsubishi 18000 BTU Klimalar


18000 BTU Klima Özellikleri

Kaset tipi ve duvar tipi modelleriyle rahatlıkla yaşam alanlarınıza adapte edebileceğiniz 18000 BTU klimalar, geniş hava salınımları ile yatay ve dikey iklimlendirmede tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Üfleme hızını ve yönünü dahi sistemine kaydeden 18000 BTU klima modelleri, ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak büyük tasarruf sağlar.

Otomatik yeniden başlama

Mitsubishi Klima 18000 BTU klima elektrik kesintilerinde hata vermeyen sistemi sayesinde enerji alımında kaldığı yerden çalışmaya devam eder.

Dijital gösterge

18000 btu klima modelleri dijital göstergesi ile ortamdaki sıcaklıkla ve diğer verilerle ilgili bilgi sahibi olunur.

24 saat zamanlayıcı

18000 BTU klimalar gün içinde açma ve kapama zamanları ayarlanabilir. Bir kez ayarlandığında sistem, her gün aynı saatte çalışmaya başlar ya da çalışmayı durdurur.

Uyku modu

18000 btu klima Mitsubishi ayarlanan uyku modu döneminde ortam sıcaklığı otomatik olarak kontrol edilir ve sıcaklığın çok yüksek veya düşük olması önlenir.

Sessiz çalışma modu

18000 btu klima Mitsubishi sessiz iç ünitesi sayesinde kullanılan ortamda gürültü kirliliği oluşturmaz.

Nem alma modu

Mitsubishi Klima

Mitsubishi Klima 18000 BTU klima modelleri aralıklı soğutma işlemi ile ortamdaki nemi giderir.

Kablosuz uzaktan kumanda

18000 btu kapasiteli klimalar için uzaktan kumanda ile ısı ayarı yapılabilir.

Otomatik defrost

Mitsubishi Klima dış ünitesindeki karlanma otomatik defrost özelliği ile anında çözülmeye başlar.

18000 BTU Klima Fiyatları

18000 BTU klima fiyatları 12000 ve 9000 BTU klima modellerine göre daha yüksektir. Her sene yenilenen modeller ve özellikler de fiyatları etkilemektedir. Dilerseniz tercihinizi sektörün en iyi klima markalarından yana kullanarak harcadığınız paranın hakkını alabilirsiniz.

18000 BTU klima fiyatları da diğer farklı kapasiteli modellerde olduğu gibi;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

18000 BTU klima fiyatları 3.000 TL ile 5.000 TL arasında olabilir. Markasına göre değişen klima fiyatları üzerinde cihazın özelliklerinin etkisi büyüktür. Her sene değişen 18000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için satış danışmanlarını arayabilirsiniz. Mekanlarınızda kaliteli iklimlendirmeler istiyorsanız duvar tipi ve kaset tipi klimalardan 18000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz. En uygun 18000 btu klima fiyatlarını öğrenmek için Kavacık Mitsubishi Klima satış merkezimize ulaşabilirsiniz.

Db(A) Nedir? Klimalarda Neden Önemlidir?

dB(A) ses seviyesi anlamına gelen “desibel” kelimesinin kısaltmasıdır. Klima satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de klima ses seviyesidir. Düşük ses seviyesine sahip olan klimaların kullanılması daha avantajlıdır.

Read more

Salon Tipi Klima – Güven Veren Teknoloji

Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi salon tipi klimalar, geniş alanlarda kullanılan klima modellerine verilen isimdir. Buzdolabı gibi ayaklı ve dikey görünümlü olan salon tipi split klima, genellikle mağaza, toplantı ve konser salonları, okul ve dershaneler gibi geniş mekanlar için kullanılır. Ek ısıtıcılara sahip olan klima modelinde hızlı ve güçlü fan sistemi ile homojen hava dağılımı özelliği de vardır. Ayrıca düşük dış ortam sıcaklıklarında da sorunsuz çalışırlar.

Read more

12000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

12000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 12000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. Duvar tipi, salon tipi ve multi klima iç ünite modellerinde karşımıza çıkan 12000 BTU kapasiteli klimalar ısıtma ve soğutmada kaliteli çözümler isteyenler için sunulmaktadır.

A sınıfı duvar tipi 12.000 btu klimalar maksimum 30 metrekare,  minimum 20 metrekare alan için ideal ısıtma soğutma gücüne sahiptir. Klima markasına göre alanlar değişebilir elbette. Her mekanda rahatlıkla kullanılabilen 12.000 BTU klima modelleri, düşük ses seviyeleriyle de konfor sağlamaktadır.

12000 BTU klima modelleri ile mekanlarda istenilen ısıtma ve soğutma değerleri sağlanırken 12000 BTU klima modellerinin avantajları ise şunlardır:

 • Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
 • Yıkanabilir ve değiştirilebilir panellere sahiptir.
 • 12000 BTU klimalar tozları etkin bir şekilde toplar.
 • Farklı kapasitede dış üniteler ve iç üniteler sayesinde geniş kombinasyon imkanı tanır.
 • 12000 BTU klimalar yüksek enerji tasarrufu ile bütçe dostudur.
 • A enerji sınıfı özelliği sayesinde minimum enerji ile maksimum verim sağlar.
 • Bireysel ve merkezi kontrol sistemleri ile yönetim kolaylığı sağlar.
 • 12000 BTU klima modelleri en zor yerlerde kolay borulama ve montaj imkanı verir.
 • Kompakt ölçüleri sayesinde kolay montaj sağlar.
 • İç ünite sesini rahatsız etmeyecek seviyede tutulmasını sağlar.
 • 12000 btu inverter klima elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak yeniden çalışmaya başlar.

12000 btu klimalar verimli çalışma sistemleri sayesinde düşük faturalar ödemenizi de sağlar. Çoklu ve tekli sistemler halinde seçiminizi yapabilirsiniz. Mekanınıza özel çözümler için Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Mitsubishi Inverter SRK 25 ZM-S Klima – 12000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

12000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi SRK 25 ZM-S Klima klimanın yeri başka. Bu senenin en çok tercih edilen klima modeli olan Mitsubishi SRK 25 ZM-S ile mekanlarınızda kaliteli havalandırma sağlayabilirsiniz.

En Çok Satan Mitsubishi 12000 BTU Klimalar


12000 BTU Klima Özellikleri

12000 BTU klima modelleri genel olarak multi splittir. 12000 btu inverter klima ve diğer modeller yüksek enerji tasarrufları ve  kaliteli üfleme özellikleri nedeniyle tercih edilir. Duvar tipi klimaların tüm özelliklerini bünyelerinde barındıran 12000 BTU klima modelleri ayrıca şu özellikleriyle dikkat çekmektedir:

Gelişmiş kontrol

Mitsubishi Klima 12000 btuk klima tek dış üniteye sahip yapısı ile aynı anda çoklu klima yönetim sistemi.

Tasarım esnekliği

Mitsubishi Klima 12000 btu klimalar alanın büyük ve küçüklüğüne göre modüler yaklaşım ve çözümler.

Kolay kurulum ve bakım

12000 btu kapasiteli klimalar sistemi kat veya bölge bazında entegre etmeye olanak tanır.

Sessiz çalışma sistemi

Mitsubishi Klima 12000 btu kapasite klimalar üstün performansı ile iç mekan ses seviyesi şartlarının karşılanmasını sağlar.

Mitsubishi Klima

12000 BTU Klima Fiyatları

12000 BTU klima modelleri arasında en çok tercih edilenler Mitsubishi modellerdir. Klima sektörünün en kaliteli markası olan Mitsubishi 12000 BTU kapasitede klima modellerini her sene yeniliyor. Dolayısıyla 12000 btu klima fiyatları da değişiklik gösteriyor.

12000 BTU klima fiyatları da diğer kapasitelerde olduğu gibi;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

12000 BTU klima fiyatları 2.000 TL ile 4.000 TL arasında olabilir. Farklı markalar ve ekstra özellikler 12000 btu klima fiyatları üzerinde etki etmektedir. Her sene değişen 12000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için Kavacık Mitsubishi Klima satış danışmanlarımızı arayabilirsiniz. En yeni klima modelleriyle tanışabilirsiniz.

Hasta Odası Klimaları – En Çok Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Hasta odaları, yüksek konforun ve hijyenin oluşturulması gereken odalardır. Hasta odası klimaları da konforu sağlayan en önemli cihazlardandır. Hasta odalarının olması gereken sıcaklıkta kalmasını sağlayan, bakteri filtreleriyle mikrop oluşumlarını engelleyen ve sessiz çalışarak odada gürültü kirliliğine neden olmayan hasta odası klimaları, hastalarınızın güvenilir bir ortamda tedavi edilmesini sağlamaktadır.

Hasta odası klima modelleri genellikle duvar, salon ya da yer tipi klimalar arasından seçilmektedir. Hasta odası için klimalar satın alınırken özellikle hijyenik olması, herhangi bir sağlık sorununa sebebiyet vermemesi, mekan için uygun ısıtma ve soğutma değerlerine sahip olması göz önünde bulundurulmalıdır. Hasta odasında bulunan kişi sayısı da klima tercihlerini etkileyecektir.

En Çok Tercih Edilen Hasta Odası Klimaları


Neden Hasta Odası Klimaları? Kullanım Avantajları

Hasta odasının sıcaklık değerlerini sağlıklı hale getirmek için klima kullanmak gereklilik olacaktır. Hasta odasında kullanılan klima modelleri, sessiz çalışma özellikleriyle hastanızı rahatsız etmezken mekana uygun seçildiği taktirde maksimum konfor yaratacaktır.

Hasta odası klima modelleri, 24 saat iyon yayma ya da anti bakteriyel filtre gibi özellikleriyle misafirlerinizin sağlığını da koruyacaktır. A sınıfı olmalarıyla minimum enerji harcayarak yüksek verim sunan hasta odası klimaları, bütçe dostu çözümler sunmaktadır. Hastalarınızın odası daima temiz bir havaya sahip olacaktır.

Hasta Odası Klima Fiyatları – Kaçırılmayacak Kampanyalar!

Hasta odası klima fiyatları; satın almak istediğiniz klimanın markasına, klimayı kullanacağınız mekanın büyüklüğüne, ihtiyacınız olan klima kapasitesine, hasta odasında olacak kişi sayısına ve seçilen modelin A sınıfı olup olmamasına göre değişmektedir.

Hasta odası kliması almak isteyen hastane yöneticileri ya da hasta yakınları olanlar için Mitsubishi klimalarda kaçırılmayacak kampanyalar düzenlenmektedir. Hasta odalarınıza en uygun klimayı satın almak, hasta odası klima fiyatları ve modellerini öğrenmek, keşif hizmetlerinden yararlanmak için Kavacık Mitsubishi Klima satış ve çağrı merkezimizi arayın…

Multi Klima – İleri Teknoloji, Yüksek Konfor

Nedir?

Multi split klimalar çoklu split anlamına gelmektedir. Tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistem bulunur. İç ünitelerin tamamı tek bir dış üniteye bağlanır. Bu sayede dış ünitelerin oluşturacağı alan sıkıntısı ve görüntü kirliliği engellenmiş olur. Mitsubishi Klima multi split klima modellerinide bulundurmaktadır.

Read more

COP ve EER Nedir? Klimalardaki İşlevi Nedir?

Klimalar ısıtma ve soğutma işlevini yerine getirirken elektrik enerjisi harcarlar. Bir klimanın ne kadar verimli olduğunu anlamak için performans katsayısı anlamına gelen COP (Coefficient Of Performance) ve elektrik verimliliği anlamına gelen EER (Energy Efficiency Ratio) değerleri gösterge olarak kullanılır. Özetle; klimadan alınan performansın ödenen paraya (harcanan elektriğe) oranıdır. A, B… gibi enerji sınıflarının referansı bu verimlilik göstergeleridir. Bir klimada bu değerler ne kadar yüksekse klima o kadar verimlidir.

Read more

Hava Temizleme Filtreleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Mekanlarımızı ısıtmak ve soğutmak için kullandığımız klimaların iç ünitelerinde yer alan ve belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken hava temizleme filtreleri, ortama temiz hava dağılımı yapmakla görevlidir. İç üniteye gelen havanın herhangi bir bakteri ya da toz oluşumuna izin vermeksizin tekrar mekana aktarılmasını sağlayan hava temizleme filtreleri, klimanın maksimum verimle çalışmasını da sağlamaktadır.

“Hava temizleme filtreleri ne kadar sürede değiştirilmeli?” sorusu klimasının bakımını yaptırmak isteyenlerin aklına takılan sorulardan biridir. Uzmanların belirttiğine göre klima filtrelerinin 15 – 30 günde bir temizlenmesi ya da periyodik bakımlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi halde klimaların verimlerinin düşmesi, enerji sarfiyatlarının artması ve sağlıksız ortamlar yaratmaları söz konusu olacaktır.

Klima Filtresi Değiştirilmezse Ne Olur?

Ev ve iş yerlerinde kullandığımız klimaları yanlış sıcaklık değerlerinde çalıştırmamız, iç ve dış ünite bakımlarını düzenli yaptırmamız sağlığımızı tehlikeye atıyor. Klima filtresi değiştirilmezse ya da temizlenmezse ne olur diyenler için klima teknisyenleri ve doktorların uyarıları şunlar:

 1. Klimanın ısıtma ve soğutma performansı düşer.

Klima bakımları aksatılır ve filtrelerin temizliği yapılmazsa cihazın ısıtma ve soğutma performansı da doğal olarak düşer. Değiştirilen filtreler sayesinde cihazınızın verimi her zaman maksimum seviyede olacaktır.

 1. Daha çok enerji tüketir.

Hava temizleme filtreleri değiştirilmeyen ya da temizlenmeyen klimalar, mekanı istediğiniz değerlerde ısıtmak ve soğutmak için daha çok güç sarf ederler. Dolayısıyla daha fazla enerji harcarlar. Bu durum da yüksek elektrik faturaları ile karşılaşmanıza neden olabilir.

 1. Mekandaki havanın kalitesi düşer.

Klima filtresi değiştirilmezse ne olur diyorsanız mekanınızın havasındaki değişimi gözlemlemenizi öneririz. Hava filtreleriniz ne kadar temiz olursa ortamdaki hava da o kadar kaliteli olacaktır. hem yaşam hem de çalışma koşullarınız iyileşmiş olacaktır. Dolayısıyla hava filtrelerinizi bakım dönemlerinde değiştirin ya da temizlenmesini sağlayın.

Mitsubishi Klima

 1. Kötü koku yapar.

Hava temizleme filtreleri değiştirilmediği taktirde serpantin ve drenaj tavasında meydana gelen kirlilik sebebi ile bakterilerin üremesine neden olur. Bu da kötü koku yayılmasına ve ortam havasının sağlıksız olmasına sebebiyet verir.

 1. Hastalıklara neden olur.

Klima filtresinin temizlenmesi ve bakımının yaptırılması halinde herhangi bir sorunla karşılaşılmazken filtrelerin bakımsız kalması halinde üst solunum yolu enfeksiyonu, zatürre gibi birçok ağır enfeksiyon ile karşılaşılabilir. Özellikle astım ve alerji hastaları için tehlike oluşturan bu durum hastalıkların ilerlemesine neden olabilir.

Ölüme neden olan lejyoner hastalığının da bakımsız klimalar tarafından tetiklendiğini söyleyen uzmanlar, klimaların yılda en az 2 kez bakıma girmelerini ve filtrelerinin değiştirilmelerini öneriyor.

Temizlenmeyen klimaların toz ve mikropları ortamdan uzaklaştıramadıkları, aksine bu oluşumları çoğalttıkları belirlenirken baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, astım, alerji ve lejyoner gibi ciddi rahatsızlıkların bakımsız klimalar nedeniyle arttığı söyleniyor.

Kendi Kendini Temizleme Özelliği Olan Klimaları Tercih Edin!

Hava filtresini değiştirmenin avantajları arasında sağlıklı bir mekan, verimli ve az enerji harcayan bir klima yer alıyor. Dolayısıyla düşük faturalar, maksimum çalışma performansı, temiz hava ve istenilen ısıtma-soğutma değerleri elde ediliyor. Klima filtresinin temizlenmesi ya da değiştirilmesi sayesinde konforlu mekanlar yaratılıyor.

Siz de evlerinizde ya da iş yerlerinizde bu konforun sürekli olmasını isterseniz kendi kendini temizleme özelliği olan klimaları tercih edebilirsiniz. Gün içinde sürekli temiz kalma özelliğine sahip cihazlarla mekanlarınızda daha rahat olabilirsiniz. Düzenli bakımlarınızı aksatmadığınızda da uzun yıllar aynı performansta çalışan klimalarınızı güvenle kullanabilirsiniz.

Performansı yüksek klimalar için gerekli olan bakım ihtiyaçlarınızı Kavacık Mitsubishi Klima servis merkezimizle karşılayabilirsiniz.